GAZETE SOKAK – ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Van Kongresini takip ederken’ paylaşımı nedeniyle hakkında soruşturma açılan Gazeteci Oktay Candemir’in Emniyette ifadesi alındı.

Gazeteci – Yazar Oktay Candemir’in mizah içeren bu paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret sayılarak hakkında soruşturma başlatıldı.

Gazeteci Oktay Candemir’in Van’da düzenlenen HDP İl Kongresini mizahi bir dille anlattığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile HDP kongresinin fotoğrafını paylaşarak yazdığı ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan HDP Kongresinde ki coşkuyu izlerken’ şeklindeki paylaşımına soruşturma başlatıldı. Candemir, Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında Avukat Cahit Ertan ile Emniyete giderek ifade verdi.

Hakkında son iki yıl içinde 26 dava açılan Candemir, “ Cumhurbaşkan Erdoğan’ın HDP’yi çok sık eleştirdiği bir dönem içinde HDP’yi yakından takip ettiğine dair bir paylaşım yüzünden hakkımda soruşturma başlatıldı. Hakaret suçunun oluşabilmesi için onura, şerefe ve saygınlığa saldırı olması gerekiyor” Diye konuştu.

Candemir’in Avukatı Cahit Ertan’da Cumhurbaşkanına hakaret davalarının olabildiğince absürt bir hal almaya başladığını söyledi. Candemir’in mizahi bir dille HDP’ye olan yaklaşımı eleştirdiğine dikkat çeken Ertan, gazetecilerin bir şekilde baskı altında tutulmak istendiğine vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...