ARMED BARAN DEĞER

Batman’ın Gap mahallesinde yapılan modern ortaokul mahalle sakinlerinin yan sıra öğrencilerin yüzünü güldürdü.
Eski okulda kalabalık sınıflarda eğitim görmek zorunda olan öğrencilerin, yapılan yeni okulla birlikte yüzleri gülerken, Gap mahallesi eğitim konusunda ilerleme kaydetti.

YENİ ORTAOKUL VE ESKİ ORTAOKULUN FARKLARI

Teknik ve fiziki anlamda yeni ortaokulda bulunan bir çok şey eski ortaokulda bulunmadığı için eğitim kalitesi bakımından istenilen çıtaya ulaşmakta zorluklar yaşanırken, yeni okulda eğitim kalitesinin daha da üst düzeye çıkacağı kaçınılmaz olacak.

MODERN LABORATUVAR

Yeni ortaokulda kurulacak laboratuvar sayesinde deney yapmak için uygun bir ortam sağlanmış durumda. Laboratuvar modern cihazlarla donatılacağı için eğitim kalitesi bir kat daha artacak.

ÖZEL EĞİTİM ODASI

Engelli öğrencilere ek eğitim verebilmek için yapılan “Özel eğitim odasında” destek eğitimi verilerek konular öğretmenlerin öncülüğünde anlatılacak.

KÜTÜPHANE

Bildiği üzere eski ortaokulda kütüphane yoktu. Kütüphane olmadığı için sınıflarda her gün 1 saat kitap okunuyordu. Ama yeni ortaokulda kütüphane olduğundan ötürü hem öğrencilere kitap okuma alışkanlığı daha çabuk aşılanacak hemde öğrencilerin soru çözebileceği güzel bir ortam oluşturulacak.

GÜVENLİK

Gap ortaokulunda güvenliğin biraz daha iyi sağlanabilmesi için mevcut tedbirler artırılacak. Artacak güvelik tedbirlerinden dolayı yaşanacak tatsızlıkların önüne geçilecek. Bu nedenle Gap ortaokulu tamamen huzura kavuşarak daha kaliteli bir eğitim ortamı sağlanacak.

YENİ ORTAOKULUN İMAJI

Yeni ortaokul imajı ile dikkat çekerken bir yandan da modernliği günümüz çağına uyarlanmıştır. Bu ayrıntılar sayesinde okul ilgi çekiyor.

TASARIMI

Yeni ortaokulda tasarım konusunda bir çok yenilik yer almaktadır. Bu nedenle öğrenciler yeni nesil tasarıma modern bir ortamda eğitim görerek daha da başarılı olacaktır.

32 DERSLİKTEN OLUŞUYOR

Yeni ortaokulda derslikler arttırılacak. Bu nedenle daha büyük bir kapasiteye sahip olacak ve daha çok öğrenciye hizmet edecek. Eski okulda sınıf mevcutları 35 – 40 civarındayken yeni ortaokulda bu sayı 25’e kadar düşürebilecek. Yeni ortaokulun daha modern olması nedeniyle Gap mahallesinin popülerliği artacak.

4 TANE YENİ ANA SINIFI

Eski ortaokulda ana sınıfı yokken, yeni Gap ortaokul bünyesinde 4 tane ana sınıfı mahalledeki çocuklara hizmet verecek. Bitmek üzere olan Gap mahallesi yeni ortaokulun eğitimin hizmetine sunulacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...