GAZETE SOKAK – Bazı yerel gazetelerde gerçeği yansıtmadan çıkan haberlerle ilgili Batman Belediye Eşbaşkanları Dr. Demir ve Korkmaz açıklama yaparak, “Hangi sendikadan olursa olsun tüm personelimiz bizim için aynı değeri taşımaktadır” dedi.

Batman Belediye Eşbaşkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Batman’da bazı yerel gazetelerde, Batman Belediyesinde görevli personelin bir sendikadan zorla istifa ettirildiği hususunda yer alan haberlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirme gereği açıklama yaptı.

Eşbaşkanlar Dr. Demir ve Songül Korkmaz’ın yaptığı açıklama şöyle:

“31 Mart Yerel Seçimlerin ardından yönetim değişikliğinin olduğu Batman Belediyesi’nde, yapılan ilk icraatlardan birisinin belediye çalışanlarının ‘masalarına bırakılan sendika istifa dilekçeleri’ olduğu ile ilgili yerel basında çıkan haberler gerçeği yansıtmadığı gibi bizleri üzmüştür. Sendikaların yetki sürecinde kimi çalışanların sendikalarından istifaya zorlandığı, bazılarının da başkalarının yetkisini arkalarına aldıkları yönünde yapılan açıklamalarla ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Hangi sendikadan olursa olsun tüm personelimiz bizim için aynı değeri taşımaktadır. Sendikaların tümü, üyeleri ve üyelerinin sahip olduğu özlük hakları bizim için önemlidir. Sendikal örgütlenmeye ilişkin çalışmaların yönetimimizle ilgisi bulunmamaktadır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...