GAZETE SOKAK – Batman Belediye Eşbaşkanları Op. Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Ramazan ayının başlaması ile ilgili yayımladıkları mesajda, “Savaş alanına çevrilmiş bulunan bölgemizde milyonlarca insan komşu ülkelerde göçebe bir yaşam sürmek zorunda bırakılmış,çocuklar açlık ve hastalıkla karşı karşıya kalmıştır” dediler.

Belediye Eşbaşkanları Op. Dr. Demir ve Korkmaz Ramazan dolayısıyla yayınladıkları mesajda şunları söyledi:

“Dinimizin beş temel şartından biri olan,yardımlaşma dayanışma ve merhamet ayı olan mübarek Ramazan ayına girmenin sevincini yaşıyoruz.

Milyonlarca müslüman açlık ve sefaletle yüz yüze kalmış; ekonomik, sosyal ve siyasal sıkıntılar yaşamın temel gereksinimlerini karşılanamaz hale getirmiştir.

İnsanlarımız derin bir umutsuzlukla karşı karşıya bırakılmıştır. Yardımlaşma ve dayanışmanın daha çok zirveye çıktığı bu ayda insanlığın huzur ve refahı için herkesin elinden gelen çabayı göstermesi gerekmektedir. Sevgi, hoşgörü ve dayanışmanın karanlıklara ışık olması temennisiyle kutsal Ramazan ayının halkımıza, İslam alemine barış, kardeşlik ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...