Erdoğan, Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkların Demokratik Partisi’ni (HDP) kastederek, “Bu parti başka aday mı bulamadı? Bu kadar fakir fukara mıydı?” dedi.

Kandil’deki operasyonlara ilişkin detayları paylaşan Erdoğan:

“İlk operasyonda 20 uçak kaldırdık ve 10 önemli noktayı vurduk. İkinci operasyonda da bunların lider kadrolarını vurduk. Nerede? Irak’ta vurduk, Kandil’de vurduk.” dedi.

Erdoğan, Selahattin Demirtaş’ın HDP’nin cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin ise, şunları söyledi:

‘Bu parti başka aday mı bulamadı’

”Sahnede şov yapmanın değil icraat yapmanın, hizmet üretmenin, ülkemize ve şehirlerimize eserler kazandırmanın peşinde koştuk. Bu parti başka aday mı bulamadı, bu kadar fakir fukara mıydı? İlla genel başkanlar oluyorsa senin genel başkanın niye aday olmadı. İcazeti Edirne’deki provokatörün kapısında nöbet tutmakta değil milletimize hizmetkar olmakta aradık.” dedi.

Seçmenlere seslenen Erdoğan, “24 Haziran’da Cumhur İttifakı’na verilen her oy, darbe ve kriz üreticisi eski Türkiye sisteminin tabutuna çakılmış son çivi olacaktır” dedi.

Halka sandık çağrısı

Erdoğan, bütün vatandaşlara sandıklara gitmeleri çağrısında bulunarak, şunları aktardı:

“Ülkemizin sendelemesini bekleyenlerin bir kez daha heveslerini kursaklarında bırakacağız. Bu sebeple tüm vatandaşlarım, aman ha, sandığa gitmeyi ihmal etmeyin” (İZNEWS)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha loading...