GAZETE SOKAK – Erciş Belediyesi Eş Başkanı Yıldız Çetin, Ramazan ayının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Eşbaşkan Yıldız Çetin mesajında şunları söyledi:

Ramazan ayında manevi duyguların en üst düzeye ulaştığını ve insanlar arasında kardeşlik duygularının pekiştiğini belirten. Eş başkan Çetin, “Ramazan ayı, bereketi ile yüreklerde mutluluk ve manevi coşkular oluşturmaktadır. 11 ayın sultanı olan bu ay, Müslüman alemi tarafından özlemle beklenen bir aydır. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu kutsal ay, mağfiret, bolluk ve bereket ayıdır.

Yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, içerisinde bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’ni barındıran Ramazan ayı, mucizelerle dolu bir aydır. İslam dini sosyal hayata ve sosyal dayanışmaya önem veren bir dindir.

Mübarek Ramazan ayının ülkemizde, ilçemize ve tüm İslam aleminde oluşturduğu birleştirici gücün, dünyada ve bölgemizde barışın ve huzurun hüküm sürdüğü günlerin başlangıcı olması en büyük arzumuzdur.

Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı Ramazan ayını ferdi sorumluluklarımızın yanında toplumsal sorumluluklarımızın yerine getirilmesine sebep olan rahmet, bereket ve bolluk ayı olarak idrak etmeliyiz. Bolluğun, bereketin eksik olmadığı, birliğin, beraberliğin ve hoşgörünün arttığı bir Ramazan ayının idrak edilmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...