GAZETE SOKAK – Akpazar beldesinde bulunan Elmalı köyünde Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, 240 dönüm araziye sebze ekti.

Dersim’in Mazgirt ilçesi Akpazar (Peri) beldesine bağlı Elmalı köyünde Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, bu yıl 240 dönüm arazi üzerinde sebze ekimini gerçekleştirdi. Domates biber, patlıcan ve salatalık gibi sebzelerin ekildiği arazideki çalışmalara görevden alınan ve yerlerine kayyım atanan Peri Belediye Eşbaşkanları Orhan Çelebi ve Songül Doğan da katıldı.

ÇİFÇİLERLE ORTAK ÇALIŞMA

Kooperatifi ile birlikte üretimde yer aldıklarını söyleyen Peri Belediye Eşbaşkanı Orhan Çelebi, halkla birlikte dayanışma içerisinde üretime devam ettiklerini belirtti. Tarım ve hayvancılığın Peri’de yoğun olduğunu dile getirdi Çelebi, kooperatif bünyesinde yaklaşık 240 dönüm bir ekim yaptıklarını ifade etti. Köylülerin ürettiğini de kooperatifle değerlendireceklerini söyleyen Çelebi, “Bu yönlü çiftçilerimizle ortak çalışmalar yürütüyoruz. Beklentimiz daha fazla çiftçinin kooperatifimize sahip çıkması hem de kendi ürettiklerini kooperatifimiz aracılığıyla tüketiciye ulaştırmasını istiyoruz” dedi.

‘VİRÜS SEBEBİYLE KALABALIK OLMADIK’

Yerine kayyum atanan Peri Belediyesi Eşbaşkanı Songül Doğan ise kooperatiflerinin sebze üretimini gerçekleştirdiklerini, koronavirüs sebebiyle çok kalabalık olamadıklarını belirterek, halkla beraber bu tür çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Ekim yapıldığı esnada maske ve fiziksel mesafeye dikkat edildi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...