GAZETE SOKAK – Dünya Sağlık Örgütü Direktörü Dr. Hans Henri Kluge, “Avrupa’dan gelen pozitif veriler Türkiye, Britanya gibi ülkelerdeki vakalarla sekteye uğruyor” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Henri Kluge, koronavirüsün son durumuna ilişkin açıklama yaptı. “Almanya, İspanya, İtalya ve İsviçre’den pozitif veriler geliyor” diyen Dr. Kluge, Türkiye, Britanya, Belarus, Ukrayna ve Rusya’da azalma olmadığı ya da vaka artışı olduğunu belirtti.

İKİ HAFTA ÇOK KRİTİK

Dr. Kluge, Avrupa için gelecek iki haftanın çok kritik olduğunu söylerken, “Almanya, İspanya, İtalya, Fransa ve İsviçre’den pozitif veriler geliyor. Fakat çok az iyileşme ya da yükselme durumu gösteren ülkeler de var. Bunlar arasında İngiltere, Türkiye, Belarus, Rusya ve Ukrayna var” dedi.

Kluge, şunları kaydetti: “Gelecek 2 hafta Avrupa için çok kritik. Bu virüs hepimizi çok derinden etkiledi. Havaların ısınmasına aldanmayalım, gardımızı indirmememiz gerek. Normale geri dönmenin hızlı bir yolu yok. Avrupa’da vaka sayısı artıyor. Son 10 günde Avrupa’daki vaka sayısı neredeyse ikiye katlanarak 1 milyona ulaştı. Dünyadaki Kovid-19 vakalarının yüzde 50’sinin yükünü Avrupa üstleniyor. Salgın fırtınasının bulutları Avrupa bölgesinin üzerindedir.” MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...