Kenan Güngördü

GAZETE SOKAK – Öncelikle büyük baskılara, adaletsizlik ve hukuksuzluklara direnen; umudunu asla kaybetmeden mücadelesini sürdüren, insanlık değerlerine ve onuruna sahip çıkan halkların, emekçilerin ve emek dostlarının bayramını en içten duygularla kutluyorum.

Tüm İslam Alemi’nin bayramını yürekten kutluyorum.
Her türlü kanunu, Anayasa’yı ve ahlaki değerleri ayaklar altına alarak KHK’larla ve OHAL yasaları ile tüm muhalif emekçileri açlığa ve yoksulluğa mahkum ederek susturmaya ve sindirmeye çalıştılar. Aradan yıllar geçse de bu ve benzeri uygulamalar amacına ulaşamadı ve aradan yüz yıllar geçse asla ulaşamayacak.

Herkes şundan emin olmalıdır. Hepimiz ölsek bile, bizim bizden öncekilerden aldığımız direniş bayrağını dalgalandırdığı gibi bizden sonrakiler de mücadele ederek geleceği belirleyecektir.Biz başaramazsak bile er yada geç bu ülkede eşitlik ve özgürlüğü savunanlar mutlaka galip gelecektir.

Bu bayramın demokrasinin ve barışın müjdecisi olmasını temenni ediyorum.

Bayramlar emek,,dayanışma ve kardeşlik duygularını barış ve demokrasi mücadelesiyle taçlandırmak önümüzdeki dönemin en temel hedefi olmalıdır.

Korku duvarlarını yıkmaya ve seslerini yükseltmeye çalışan herkesle birlikte kardeşçe, eşit, huzurlu, güvenli, refah ve barış içinde, karşılıklı saygı temelinde insanca yaşama mücadelesini büyütelim. Umutlarımızı ve iyi dileklerimizi yaygınlaştıralım. El ele vererek, özlemini duyduğumuz adaleti, özgürlüğü, eşitliği ve barışı sağlayalım.

Bu duygularla Türkiye’deki ve dünyanın her yerindeki dostlarımın bayramını en samimi duygularla kutlar SELAMLARIMI YOLLUYORUM..!

Zeytinburnu Belediyesi Direnişçisi
Kenan Güngördü
Direnişte 765.Gün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...