GAZETE SOKAK – Virüsle mücadele eden hekim ve sağlık çalışanlarının yeterli koruyucu ekipman sağlanmamasına yönelik şikayetleri sürerken, Diyarbakır’da bir sağlık merkezinde çalışan 2 sağlıkçıda virüs tespit edildi.

Koronavirüs salgınıyla en ön saflarda mücadele eden hekim ve sağlık çalışanlarının, yeterli koruyucu ekipman olmamasından dolayı şikayetleri sürerken, Diyarbakır’da 2 sağlık çalışanına virüs bulaştı.

YAZAR TWİTTER ÜZERİNDEN DUYURDU

Söz konusu durumu Twitter üzerinden duyuran Yazar Özgür Amed, “Kardeşim ve eşine virüs bulaşmış, pozitifler. İkisi de sağlık alanında çalışıyor ve şimdiye kadar işe gitmek zorundaydılar, mecburi gittiler. Şimdi yanına alamadığı ama emzirmek zorunda olduğu bir yaşındaki bebeğine sağlık bakanlığı mı süt verir yoksa iban mı yollayalım?” diye yazdı.

‘İNSANLAR ÇALIŞIYOR, ÖNLEM YOK’

Bunun üzerine ulaştığımız Özgür Amed, kardeşi ve eniştesinin tedavilerinin evde yapılarak karantina altına alındıklarını söyledi. Amed, eniştesinin kronik hastalıklarının olmasından dolayı zorlandığını ancak tedavilerinin evde yapılacağını ve hastalığın ilerlemesi durumunda hastaneye kaldırılacaklarını kaydetti. “Durum, kamyon şoförünün söylediği söze geldi” diyen Amed, Türkiye’de vaka sayısının fazla olduğunu ve yeterli önlemin olmadığını da sözlerine ekledi. Amed, “Görülen hepimiz bu virüsü bir şekilde geçireceğiz. Çünkü insanlar çalışıyor ve önlem yok” dedi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...