GAZETE SOKAK – Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atanmasına karşı HDP’lilerin başlattığı oturma eyleminin 6’ncısı Lise Caddesi’nde başladı.

Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyesi eşbaşkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasına karşı başlatılan protestolar sürüyor. HDP’nin başlattığı oturma eyleminin 6’ncısı bugün tekrar Lise Caddesi’nde başladı. Oturma eylemine, HDP milletvekilleri Feleknas Uca, Meral Danış Beştaş, Saliha Aydeniz, Ayşe Acar Başaran, Dersim Dağ, Remziye Tosun, Garo Paylan, Musa Farisoğulları, Nurettin Maçin, Semra Güzel, Hişyar Özsoy ve Kemal Peköz, görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, ilçe belediye eşbaşkanları, Barış Anneleri, HDP ve DBP yöneticileri, TJA aktivistleri ve çok sayıda yurttaş katıldı. Kadınlar, oturma eyleminde zılgıt çekerken, sık sık “Direne direne kazanacağız” sloganı atılıyor.

YOLLAR KAPATILDI

Bu arada DBB binası önü ve çevresi polis tarafından ablukaya alındı. Elazığ Caddesi ve yan yolları bariyerlerle trafiğe kapatılırken, tüm yollara TOMA’lar konumlandırıldı. Oturma eyleminin yapıldığı Lise Caddesi de polis bariyerleriyle kapatıldı.

Oturma eyleminin ardından açıklama yapılması bekleniyor. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...