DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, beraberindeki heyetle Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Batman Şubesi Başkanı Selman Nasıroğlu ve Asrın İş İnsanları Derneği Batman Şubesi (ASRİAD) Başkanı Remzi İnsel’in ziyaret etti.

GAZETE SOKAK – Ziyaretleri ile ilgili açıklama yapan DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Müjdeci, “Batman, bölgemizde işsizliğin en yoğun olduğu kentlerden biri. Maalesef şehrimizde önemli yatırımlar için fırsatlar bulunmasına rağmen birçok iş insanı elini taşın altına koymaktan imtina ediyor” dedi.

Batman’da önemli yatırımlar yaparak refah seviyesinin gelişmesi için önemli katkılar sağlayan iş insanlarının bulunduğu ifade eden Müjdeci, “ASKON ve ASRİAD gibi derneklerin faaliyetleri, projeleri ve yatırımları çok değerli. Uzun bir süredir istihdam odaklı projelere ciddi teşvikler sağlanması, OSB’de yer bekleyen yatırımcılara tahsislerin sağlanması, yatırımlar önündeki bürokrasi hantallığının önlenmesi yönünde çağrılarımız oldu. Batman, bölgedeki birçok kente göre jeopolitik konumu, genç nüfusu, müteşebbis gücü, ihracat potansiyeli ve sahip olduğu mukayeseli avantajlar göz önüne alındığında mevcut durumdan çok daha iyi bir ekonomiye sahip olmayı hak etmektedir. Rekabet gücünü artırarak, yatırım ortamını iyileştirerek ve işgücümüze gerekli becerileri kazandırarak, sahip olduğumuz potansiyelin en üst düzeyde değerlendirilmesini sağlama hedefimiz bulunuyor. Bu konularda yapılacak tüm çalışmalara en üst düzeyde katkı sağlamaya ve tüm projeleri desteklemeye hazırız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...