DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci ve Hasankeyf ilçe Başkanı M. Emin Bulut, Ilısu barajı altında kalmadan önce her yıl yüzbinlerce yerli-yabancı turistin ziyaret ettiği 12 bin yıllık tarihi geçmişi olan Hasankeyf’e giderek yurttaşlarla buluştu.

GAZETE SOKAK – Yeni Hasankeyf yerleşkesinde bulunan çarşı esnafının ve vatandaşların sorunlarını dinleyen İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, “Bölgemizin hatta dünyanın en önemli duraklarından biri olan Hasankeyf ilçemizdeki sorunları yerinde tespit etmek ve vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini alarak yol haritamızı şekillendirmek amacıyla geldik” dedi.

‘ESNAF KİRASINI ÖDEYEMİYOR’

Hasankeyflilerle sohbet eden İl Başkanı Av. Müjdeci, yaşanan ekonomik sorunlara ve işsizliğe değinerek, “Hasankeyf’te gördüğümüz manzara ile ülkemizin 4 bir yanındaki manzara arasında neredeyse hiçbir fark yok. İşsizlik had safhada, insanlar büyük bir karamsarlık içerisinde. Covid salgını nedeniyle esnaf zaten kirasını ödeyebilecek durumda değil. İlçeye yeni yapılan 800 konut ise hiçbir ihtiyacı tam olarak karşılamıyor. Büyük altyapı sorunları halen devam ediyor. Eski yerleşkede bulunan ve Hasankeyf’in gerçek sahiplerinden olan 550 vatandaş ise büyük oranda mağdur edildi ve hiçbir şekilde sorunları ile ilgilenilmiyor” diye konuştu.

‘RAPOR HAZIRLAYACAĞIZ’

Hasankeyf’te yaşanan sorunlarla ilgili rapor hazırlayacaklarını belirten DEVA Partisi İl Başkanı Av. Müjdeci, “Turizm başta olmak üzere, ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan çok büyük bir potansiyel içeren güzide ilçemizin sorunlarının çözümüne yönelik geniş bir rapor hazırlayacağız ve bu raporu tüm paydaşlar ile paylaşacağız. Hedefimiz Hasankeyf’in yeniden medeniyetin beşiği olması ve bu topraklarda yaşayan her vatandaşın geleceğe umutla bakmasıdır” diye ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...