GAZETE SOKAK – Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisine yönelik yaptığı eleştiri ve yorumlarının parti arkadaşlarına güç verme adına olduğunu dile getirdi.
HDP’nin eski Eş Genel Başkanı ve 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, yaklaşık 2 yıldır tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nde kaleme aldığı makalede partisine ve muhalefete yönelik eleştirilerde bulunmuştu.

“HDP’nin bir an önce “tatil” havasından çıkıp sahaya inmesinde fayda var” yorumunu yapan Demirtaş, “Parlamentonun, Anayasanın, yasaların, yargının lağvedildiği bir ortamda demokratik protesto hakkını kullanmayan bir muhalefet halka nasıl umut olabilir ki” diye sormuştu.

Demirtaş’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şu şekilde:

1- Partime yönelik öneri ve eleştirilerim, tamamen arkadaşlarıma güç verme amaçlıdır. Bunun dışındaki her yorum yanlıştır. Ben her daim, partimin ve halkımın hizmetindeyim. Bunun böyle bilinmesi lazım.

2- Şahsıma yönelik yorumlarda da, bütün arkadaşlarım dikkatli bir dil kullanmalıdır. HDP’yi güçlendirmek hepimizin boynunun borcudur. Bunun dışındaki hiçbir amaç meşru ve haklı olmaz.

3- Kimsenin de HDP’yi zayıflatmaya gücü yetmez. Partimiz en kısa zamanda toparlanacak ve mücadelesini yükseltecektir. (İZNEWS)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...