GAZETE SOKAK – Hakkında verilen hapis cezasına ilişkin twitterdan açıklama yapan HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, mahkeme heyeti üyeleri hakkında “yargı yetkisini ve görevini kötüye kullanmaktan” suç duyurusunda bulunacağını söyledi.
Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve eski milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla yargılandıkları davada Demirtaş’a 4 yıl 8 ay, Önder’e ise 3 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti.
Demirtaş kararla ilgili bugün de bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabı üzerinden mesaj gönderen Demirtaş, mahkeme heyeti üyeleri hakkında “yargı yetkisini ve görevini kötüye kullanmaktan” suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Demirtaş, “Yasa dışı ve hukuka aykırı bir sözde yargılama sonucunda bizi cezalandırdıklarını zanneden mahkeme heyeti üyeleri hakkında hem HSK’ye hem de Cumhuriyet Savcılığına, ‘yargı yetkisini ve görevini kötüye kullanmaktan’ suç duyurusunda bulunacağız.” dedi.
‘BU DEFTER ÖYLE KOLAY KAPANMAYACAK’
Kararı verenlerin ve siyasi yetkililerin daha önce olduğu gibi bir kez daha yanılacaklarını söyleyen Demirtaş şu ifadeleri kullandı: “Etkili bir soruşturma, bugün itibarıyla yapılmayabilir ama bir gün hukuk işlemeye başladığında bunlar da, bunları yönlendiren siyasiler de yargı önünde hesap vereceklerdir. Hukuk mücadelemiz kesintisiz devam edecek, bu defter öyle kolay kapanmayacaktır. ‘Ben yaptım oldu. Bitti.’ diyenler hep yanıldılar, yine yanılacaklar. (MA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...