GAZETE SOKAK – İdil’deki operasyonda polislerin içini aradıkları sandığa kolunu sıkıştırması üzerine yaralanıp, darp raporu alan 90 yaşındaki Fatim Şen, polisler hakkında suç duyurusunda bulunacak. Yapılanları “zulüm” olarak tanımlayan Fatim Şen, “Bu yaşıma kadar böyle bir şey görmedim” dedi.

MA‘nin haberine göre, Şırnak’ın İdil ilçesinde bu sabah yapılan polis operasyonunda yerine kayyım atanan İdil Belediye Eşbaşkanı Murat Şen’in yeğeni Nurettin Şen’in evine de baskın yapıldı. O sırada torununun evinde olan Murat Şen’in annesi Fatim Şen, polislerin kolunu içini aradıkları sandığa sıkıştırması sonucu yaralandı.

Nurettin Şen gözaltına alınırken, yaralanan Fatim Şen ile polislerce darp edilen Abdurrahim Şen yakınları tarafından tedavi için İdil Devlet Hastanesi’nde götürüldü.

Şen yapılan tedavisinin ardından darp raporu aldı. Hazırlana raporda şunlar kaydedildi: “Darp cebir muayenesi için getirilen hastanın sol elinde 3×2 cm büyük abrazyon, sol ön kolda 4×3 cm abrazyon, sağ ön kolda 3×3 cmlik ekimoz mevcut. Çekilen grafilerinde akut patoloji görülmedi. Hayati tehlikesi yoktur. Durum bildirir kesin rapordur.”

Baskın sırasında evde bulunup, polislerce darp edilen ev sahibi Nurettin Şen’in kardeşi Abdurrahim Şen’in raporunda da “Hasta yüzünün sol tarafında 2×2 cmlik lazerasyon, sol kaşında 1c1 cmlik abrazyon mevcuttur. Çekilen grafide akut patoloji görülmedi. Hayati tehlikesi yoktur. Durum bildirir kesin hekim rapordur” ifadeleri yer aldı.

90 yaşındaki Fatim Şen ve Adurrahim Şen, aldıkları darp raporu ile evlerine gelen polisler halkında İdil Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacak.

‘SANDIĞIN KAPAĞINI ELİMİN ÜZERİNE BIRAKTILAR’

Polislerin şiddetine maruz kalan Fatim Şen, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Evi basan maskeli polisler yere yatmamızı istedi. Kazanı temizlemekten dönen oğlumu yere yatırıp darp ettiler. Torunumu yere itekleyerek, kafasını ve vücudunu tekmelediler. Benim odama gelerek sandığı açmamı istediler. Sandığı açtıktan sonra bir şey görmeyince sandığın kapağını elimin üzerine vurup elimi arasına sıkıştırdılar. Ben yaşlıyım, gözlerimden ameliyat oldum.”

Yüzleri maskeli, ellerinde uzun namlulu silahları olan polislerin evlerini dağıttığını ifade eden Fatim Şen, “Bu yaşıma kadar böyle bir şey görmedim. Bu yapılanlar zulümdür. Bize haksızlık ve zulüm yapıyorlar. Evimizde oturan bizlere bunu yapmaya hakları var mı?” diye sordu.

‘YERE ATARAK SIRTIMA BASTILAR’

İşkenceye maruz kalarak kaşı yarılan Abdurrahim Şen ise, “Sabah işe gidecektim, baktım polisler geldi, kapıyı açtım polislere. Kapıyı açar açmaz polisler beni itti. Yere atarak sırtıma bastılar. Beni itenler 3 tane yüzü maskeli polislerdi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...