GAZETE SOKAK – Qamişlo kent merkezinde bomba yüklü araçla yapılan saldırıda 3 sivil hayatını kaybetti, 9 kişi de yaralandı. Yapılan açıklamada, saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilen DAİŞ’in Türkiye’nin operasyonlarından cesaret alarak harekete geçtiği kaydedildi.

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırıları devam ederken, Qamişlo kent merkezi akşam saatlerinde şiddetli bir patlamaya sahne oldu. Kentin Xerbî Mahallesi’ndeki bir yemekhanenin yaşanan patlamayla ilgili Qamişlo İç Güvenlik Güçleri Genel Komutanlığı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada bomba yüklü bir araçla yapıldığı belirtilen saldırıda 3 sivilin yaşamını yitirdiğini, 9 kişinin ise yaralandığı duyuruldu. Saldırının ise DAİŞ tarafından gerçekleştiğini belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“İç Güvenlik Güçleri olarak daha önce de uyardığımız gibi Türk devletinin işgal saldırılarından cesaret alan DAİŞ saldırılarını arttırdı. DAİŞ, radikal zihniyetini yeniden canlandırmak için örgütlenme çalışmalarına hız verdi. DAİŞ’le mücadele kapsamında bugün Qamişlo’da yapılan operasyonda Türk istihbaratı ile koordinasyon halinde olan bir DAİŞ hücresini çökerttik” denildi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...