Vatan Partisinin cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, seçim kampanyasını Halkların Demokratik Partisi’nin kapatılması üzerine yapacağını duyurdu.

100 bin imzanın toplanmasından sonra cumhurbaşkanlık adaylığı resmileşen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yapmış olduğu basın toplantısında, zaman HDP’ye yönelik ağır suçlamalarda bulundu. HDP’ye verilen hazine fonunun verilmemesi gerektiğini savunan Perinçek, diğer rakip partilere yönelik ise, herhangi bir eleştiride bulunmadı.

HDP’nin PKK ile bağlantısı olduğunu iddia eden Doğu Perinçek’in unuttuğu fotoğraflar..!

Mevcut açıklamasını HDP’nin kapatılması üzerine kuran Perinçek, HDP hakkında şu cümleleri sarf etti:

“Türkiye’de vatanı bölme, milleti etnik temelde parçalara ayırma, Türkiye toprakları üzerinde ayrı bir devlet kurma özgürlüğü yoktur. Bu amaçla faaliyet özgürlüğü de yoktur. Mehmetçiğimize ve polisimize kurşun sıkma, vatan toprağında terör amacıyla hendek kazma, mayın döşeme özgürlüğü de yoktur. Yargıtay Başsavcılığı Anayasa Mahkemesi HDP hakkında kapatma davası açmamakla ve sorumluluğunu yerine getirmemektedir. Dahası PKK’nın yasal kolu olan HDP’ye devlet bütçesinden yalnız bu yıl 90 milyon TL verilmiştir. ABD merkezli Atlantik sistemi, Türkiye’ye PKK’nın yasallaştırılmasını dayatmaktadır. HDP, bu dayatmanın aracıdır. Bazı siyasal partiler, HDP’yi açıkça desteklemekte, HDP’nin hapiste bulunan liderlerini ziyaret etmekte ve özetle PKK’yı kurtarmak ve hatta hükümet ortağı yapmak için yoğun bir faaliyet yürütmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha loading...