Kartal’da çöken ve 21 kişinin hayatını kaybettiği bina ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 3 kişi gözaltına alındı.

GAZETE SOKAK – İstanbul’un Kartal ilçesinde çöken 8 katlı binada 21 kişi yaşamını yitirirken 14 kişi yaralandı. İki katı kaçak olduğu ortaya çıkan binanın giriş katında bulunan konfeksiyon atölyesinin de ruhsatsız olduğu ortaya çıkmıştı. Binanın çökme sebebi olarak bodrumdaki eski marangoz atölyesinde kolonların kesilmesi ve inşaat yapımında deniz kumu kullanılması gösterilmişti.

Binayla ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 3 kişi gözaltına alındı. Binanın projesini oluşturan Suzan Çayır ve inşaatın teknik uygulama sorumlusu Uğur Mısırlıoğlu ve yapı ruhsat sürveyanı (İnşaatın sağlık kurallarına uygun olup olmadığını denetleyen inşaat teknikeri) Arzu Keleş Boran gözaltına alındı. “Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak” suçundan gözaltına alınan 3 kişinin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...