GAZETE SOKAK – Cizre’de etkili olan sağanak yağıştan kaynaklı neredeyse tüm yollar sular altında kaldı, onlarca evde maddi hasar meydana geldi. Suya kapılan bir araçta bulunan yurttaşlardan 2’si ise yaşamını yitirdi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Saatlerce süren yağıştan kaynaklı kente bağlı birçok mahallede elektrik kesintileri yaşandı. Kayyum atanan belediye tarafından bir süre önce “yenilenen” ve sık sık propagandası yapılan yolların neredeyse tümü sular altında kaldı. Yüksek su seviyesinden kaynaklı birçok araç da yolda mahsur kaldı. Oluşan su birikintilerinden kaynaklı birçok yurttaş evlerine girmekte zorlandı.

ONLARCA EV SULAR ALTINDA KALDI

Özellikle kente bağlı Konak, Nur, Şah ve Cudi mahallelerinde, onlarca ev sular altında kaldı. Kanalizasyon borularının patladığı söz konusu mahallelerdeki evlerde maddi hasar meydana geldi. Yine, Konak mahallesinde suya kapılan bir araçta bulunan yurttaşlar kendi imkanlarıyla boğulmaktan kurtuldu.

2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Ayrıca, kente tayini çıkan ismi öğrenilemeyen bir imamın, eşi, annesi ve çocuğuyla birlikte içerisinde bulunduğu bir aracın da akşam saatlerinde suya kapılarak, Dicle Nehri’ne sürüklendiği öğrenildi. Söz konusu olayda imam ve çocuğu kurtarılırken, eşi ve annesinin hayatını kaybettiği aktarıldı.

Olay, kentin HDP’li vekili Hüseyin Kaçmaz tarafından sosyal medya hesabından da duyuruldu.

Öte yandan kentin farklı noktalarında da trafik kazaları meydana geldi.

Kentteki sağanak yağış yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başlarken, yağıştan kaynaklı oluşan zararın büyüklüğünün gün içerisinde ortaya çıkması bekleniyor. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...