GAZETE SOKAK – Valilik Basın Müdürü Mustafa Çakmak’ı Valilik görevinin yanında DBB’nin Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevine getiren kayyum Hasan Basri Güzeloğlu, 2 polis amirini de daire başkanlığına atadı. Birden çok maaş alma tartışması sürerken, 6 kişiye de çifte daire başkanlığı görevi verildi.

Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyeliği nedeniyle eşi Fatma Nur Altun’un hem akademisyen hem de Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyeliği nedeniyle çift maaş almaları nedeniyle “kamuda çift maaş” tartışmaları sürerken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyum olarak atan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, belediyede 6 kişiyi çifter daire başkanlığı göreviyle ödüllendirdi.

BASIN MÜDÜRÜNÜ DAİRE BAŞKANI YAPTI

Kayyum Güzeloğlu, Diyarbakır Valiliği Basın Müdürlüğü görevine getirdiği hemşerisi Mustafa Çakmak’ı, Valilik Basın Müdürlüğü görevinin yanında DBB Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’na getirdi.

Aslen Urfalı olan Güzeloğlu, diğer hemşerisi Diyarbakır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Halit Açar’ın eşi Çimen Gültekin Açar’ı, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Vekilliğine getirdi. “Sığınma evlerinde kalan çocuk ve kadınların” fotoğraflarını çekerek kendi sosyal medya hesabından kurumun “gizlilik” kurallarını ihlal eden Halit Açar’ın, eşi Çimen Gültekin Açar’a tahsis ettiği kurum arabasıyla kişisel işlerini gördüğü ortaya çıktı. Çimen Gültekin Açar’ın kendisine eşi tarafından tahsis edilen kurum arabasını hem işyerine gitmek için kullandığı hem de kişisel işlerini görmek için kullandığı kurum çalışanları tarafından görüntülendi.

İNSAN KAYNAKLARI POLİSE EMANET

Kayyum Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Şube Müdürü Sadık Demir’i İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı ile Zabıta Daire Başkanlığı Vekilliğine, Siber Suçlarla Mücadele Şubesinde görevli polis amirini Ahmet Mudu’yu Bilgi İşlem Daire Başkan Vekilliğine atadı.

ÇİFT DAİRE BAŞKANLIKLARI

Güzeloğlu; İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı ile Zabıta Daire Başkanlığı Vekilliğine Sadık Demir’i, Çevre Koruma ile Kontrol Daire Başkanlığı ve Ulaşım Daire Başkanlığı Vekilliğine Sedat Karahanlı’yı, Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ile Fen İşleri Daire Başkanlığı Vekilliğine Orhan Yaşar’ı, Mali Hizmetler Daire Başkanlığı ile Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Vekilliğine Zeki Karahan, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı Vekilliğine Mustafa Kokurtan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkan Vekilliğine Akın Erim’i getirdi.

DİĞER DAİRE BAŞKANLARI

Güzeloğlu; Bilgi İşlem Daire Başkan Vekilliğine Ahmet Mudu’yu, Basın Yayın ve Halklar İlişkiler Daire Başkanlığı Vekilliğine Mustafa Çakmak’ı, Yazı İşleri ve Karar Daire Başkanlığı Vekilliğine Hasan Yıldırım’ı, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Vekilliğine Çimen Gültekin Açar’ı, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı Vekilliğine Davut Ayzıt’ı, İtfaiye Daire Başkanlığına Vekilliğine Şükrü Kikizade’yi, İç Denetim Daire Başkanlığı Vekilliğine Haydar Teksin’i, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Vekilliğine Sebahat Eşsizoğlu’nu, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Vekilliğine Ebubekir Ekin’i ve İnsan Kaynakları Geliştirme ve İşletme Daire Başkanlığı Vekilliğine Hikmet Güneş’i getirdi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...