Sanatçı Pınar Aydınlar, örgüt propagandası yapmak suçundan aldığı 10 aylık hapis cezası olduğu gerekçesiyle Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Pınar Aydınlar’ın avukatı Murat Arksak, müvekkilinin cezaevi personeli tarafından çıplak bir şekilde arandığını söyleyerek, personel hakkında suç duyurusunda bulundu.

Zorla çıplak arandı

Pınar Aydınlar’ın avukatı Murat Arksak, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde şunları belirtti: “Müvekkilim Pınar Aydınlar cezaevinde tek başına müşahede altında tutulmaktadır. Müvekkilim cezaevine girdiği ilk gün kendisine çıplak arama dayatılmış ve zor kullanmak suretiyle kendisine çıplak arama yapılmıştır. Yaşanan olay Pınar Aydınlar’da manevi anlamda telafisi imkânsız zararlara yol açmıştır.”

“Ayrıca kamuoyunda tanınan sanatçı ve siyasetçi kimliğinin de zedelenmesine yol açmıştır. Çıplak arama işlemi insanlık onuruyla bağdaşmaz. İşkence ve kötü muamele yasağı ihlal edilmiştir. Bu uygulamayı yapan cezaevi personeli cezalandırılmalıdır.” İzNews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...