GAZETE SOKAK – Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde yaşamına son veren İrfan Kılıç, arkasında “İşgalci Türk devleti ve KDP ihanetini protesto ediyorum. Önderlik üzerindeki tecridi kınıyorum” notunu bıraktı.

Kocaeli’de bulunan Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde kaldığı koğuşta dün yaşamına son veren 1987 Bingöl’ün Solhan ilçesi doğumlu İrfan Kılıç’ın cenazesi otopsi için Kocaeli Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Otopsi işlemlerinin ardından cenaze bugün Elazığ’a götürülecek. Kılıç ailesi, Kılıç’ı cenazesini Bingöl’ün Solhan ilçesinde toprağa verecek.

SLOGANLAR ATTI, NOT BIRAKTI

Kılıç’ın yaşamını yitirmesine dair detaylar da gelmeye başladı. Kılıç’ın dün sabah saat 09.00 sıralarında oda arkadaşları spora çıktıktan sonra yaşamına son verdiği belirtildi. Eylemi sırasında sloganlar atan Kılıç’ın ardından not bıraktığı ortaya çıktı. Kılıç, bıraktığı nota, “İşgalci Türk devleti ve KDP ihanetini protesto ediyorum. Başur’daki canlı kalkanlara selam olsun. Yalnız değilsiniz, bir ses de Bingöl’den. Önderlik üzerindeki tecridi kınıyorum” diye yazdı. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...