İstanbul başta olmak üzere ülke genelinde artan kiralar nedeniyle binlerce öğrenci evsiz kalırken, bazı kentlerde yapılan eylemler devam ediyor.

GAZETE SOKAK (Civan Değer / ÖZEL) – Kiraların fahiş olması sebebiyle ev bulmakta zorlanan öğrenciler aynı zamanda yurtların da yetersiz olması nedeniyle sokakta kalma riskiyle karşı karşıya kaldı.

Bu kritik durumu fark eden Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan Uzundere Cemevi’nin kapılarını ‘Yurtsuz’ öğrencilere açarak eşine az rastlanan bir misafirperverlik örneğine öncülük etti.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Karabağlar Şube Başkanı İbrahim Özüpek, ev ve yurt bulmakta zorlanan öğrencilere barınma desteği vermek için Cemevi’nin kapılarını açtıklarını belirterek, “Üniversiteler açılıyor ve birçok gencimiz halen ev ve yurt bulmakta zorlanıyor. İzmir’i kazanıp sıkıntı yaşayan genç kardeşlerimize geçici olarak Cemevi’mizin kapısı 7/24 saat açıktır. Biz başlattık, sizler de kampanyaya katılın ki öğrencilerimiz; evsiz ve yurtsuz kalmasın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...