Oktay CANDEMİR

Nazım Hikmet ‘Güneşli güzel göreceğiz çocuklar’ diyeli 87,

‘Güneşi zapt edeceğiz, güneşin zaptı yakın’ diyeli 95 yıl,

Sabahattin Ali, ‘Görecek güzel günler var daha’ diyeli 90 yıl.

Ahmet Kaya, ‘Güzel günler güzel günler hey güzel günler
Gideni mi gözlerimde hey güzel günler’ dediğinden bu yan 34 yıl sene geçmiş.

100 yıl yani bir asır gelecek o güzel günleri düşledik ama hep tersi oldu sanki… Güzel değil ama kötü günler gördüğümüz kesin.

31 Mart seçimlerinde CHP’nin kullandığı ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı bana bunları hatırlattı.

‘Her şey çok güzel olacak’ diyor ya CHP, çok güzel olur mu bilmem ama ben ‘çok’ u geçtim sadece güzel olsun, hatta her şey çok güzel olmasa da olur, bazı şeyler güzel olsun razıyız.

Ekrem İmamoğlu güzel falan da CHP ismi her zaman beni tedirgin etmiştir. Bakın yukarıda adını andığım Nazım Hikmet, CHP tarafından sürgüne gönderilmiş, Ahmet Kaya eski CHP Lideri Ecevit’in kurduğu DSP iktidarında sürgünlerde yaşamını yitirmiştir.

2012 yılının başlarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet dönemiyle ilgili pek çok hatalar oldu, yanlışlar oldu. Sabahattin Ali’yi kim öldürttü? CHP.” sözleriyle Sabahattin Ali’yi CHP’nin öldürdüğünü itiraf etmişti.

CHP, ‘Her şey çok güzel olacak’ diyor da işin ‘Aması’ var…

Tamam Nazım Hikmetler, Sabahattin Aliler, Atilla İlhanlar güzel demiş te,…İstanbul seçimlerine ilişkin CHP’yi destekleyen günün sanatçıları insanı rahatsız etmiyor değil hani.

Yılmaz Erdoğan, Gülben Ergen falan; insana ‘Allah allaaah’ dedirtiyor.

Yılmaz Erdoğan CHP’yi destekliyorsa ‘Bu işin altında başka bir iş var’ duygusu uyanıyor insanda.

Nazım Hikmet, Sabahattin Ali ‘Güzel günler göreceğiz’ dediğinde insanın motivasyonu ne kadar pozitif oluyorsa, Yılmaz Erdoğan ve Gülben Ergen dediğinde o kadar negatif bir slogana dönüşüyor.

Tüm bunlar bir yana; İbrahim Tatlıses şu ana kadar neden hiç konuşmadı. Yoksa o sanatçı değil mi? 24 Haziran’dan önce ‘Doğal gazımı Erdoğan açtı’ diyen, ‘Afrin’i dolaş ta gel’ diyen İbo, milletvekili adayı yapılmadığından beri sus-pus.

İbo’nun yaptığı da iş değil hani… Milletvekili olmadın diye bu kırgınlık, bu küskünlük, dargınlık niye.

İbo’ya önerim hazır küsmüşken Gül ve Davutoğlu’ndan önce elini çabuk tutarak (Zaten bir eli var) derhal yeni bir parti kurmasıdır. Partinin ismi de ‘ Mangal Partisi’ olabilir.

Yavuz Bingöl’e bakın hele… Uyanık hiç konuşmuyor, bir şeylerin kokusunu sezmiş belli ki köşesine çekilmiş olan biteni izliyor ve bir kez daha ‘Nasıl dönebilirim’in hesabı içinde… Onun da işi zor, adam Topaç gibi ortada dönüp duruyor.

Sonuç olarak Ekrem İmamoğlu, ‘Sanatçılar konuşsun’ dedi ama bence bir iki tanesini çıkar gerisi IVIR ZIVIR… Bunlara Sanatçı demek Sanata büyük hakaret.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...