GAZETE SOKAK – Mazbatalarını alan Batman Belediye Eşbaşkanları Dr. Demir ve Korkmaz, daha önce kayyumun kullandığı koltuğu dışarı çıkarttırarak tebrikleri kabul etti.

Sabaha saatlerinde YSK’ya bir grup partili ile birlikte giden Batman Belediye Eşbaşkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, burada mazbatalarını alarak Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl binasına geçti.

HDP il binası önünde toplanan kalabalık ile birlikte kitlesel bir şekilde belediyeye yürüyerek geçen Eşbaşkanlar Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz’a MKM sanatçıları erbane ve zılgıtlarla eşlik etti.

Barış Annelerinin yanı sıra Eşbaşkanlara, HDP Batman milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Necdet İpekyüz ve halk eşlik etti.

‘31 MART’TA HALKIMIZ GEREKEN CEVABI VERDİ, DERS ÇIKARILMASI GEREKİYOR’

Kitle ile birlikte belediyeye geçen Eşbaşkanlar Dr. Demir ve Korkmaz burada, yerine kayyum atanarak görevinden uzaklaştırılan Batman Belediye Eşbaşkanı Sabri Özdemir tarafından karşılandı. Sabri Özdemir, hukuksuz bir şekilde görevinden uzaklaştırıldığını, ancak bütün bu hukuksuzluğa rağmen 31 Mart’ta halkın gereken cevabı verdiğini belirtti. Özdemir, “Batman halkına hizmet etmekten onur duyuyoruz. Halkımız kayyumlara ve sürece sandıkta gerekli cevabı verdi. Her şeyden önce hükumetin bundan ders çıkarması gerekiyor” dedi.

‘ŞEFFAF BELEDİYECİLİĞİ ESAS ALACAĞIZ’

Batman Belediye Eşbaşkanı Songül Korkmaz ise, “31 Mart’a kadar gecesini gündüzüne katarak çalışan halka teşekkür ederek, “Batman halkı tarihte olduğu gibi yeniden iradesine sahip çıkmıştır. Bizler de belediye eş başkanları olarak bu onurlu halkın beklentilerine cevap olmak ve onlarla birlikte yürümek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Halkın olanını halka vermek için çalışacağız. Şeffaf belediyeciliği esas alacağız” diye konuştu.

EŞBAŞKAN DR. DEMİR: İŞ YAPMA DÖNEMİDİR

Eşbaşkanı Mehmet Dr. Demir ise Batman halkına 5 yıl boyunca hizmet edilecek bir dönem başladığını ifade ederek şöyle dedi:

Artık konuşma değil iş yapma dönemidir. Halkımıza verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirme zamanıdır. Bizim ölçümüz halka hizmet olacaktır. Ve bu ölçü ile tüm çalışmalarımızı ve hayallerimizi gerçekleştireceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...