CİVAN DEĞER (ÖZEL)

GAZETE SOKAK – Yaşanan ekonomik krizle beraber ortaya çıkan çöküşle birlikte işsizlik çığ gibi büyürken, alım gücü neredeyse yüzde 40’lara kadar düşen yurttaşlar iş bulmak için önlerine çıkan tüm fırsatları binbir umutla değerlendirmeye çalışıyor.

Bunun sön örneği ise Batman Belediyesi Ulaşım Müdürlüğüne alınacak 30 şoförün yaptığı başvurularda bir kez daha ortaya çıktı. 30 kişinin alınacağı işe bilerce kişinin başvuru yapması toplumda yaşanan ekonomik kriz ve çıkmazın ne kadar vahim durumda olduğunu bir kez daha bariz bir şekilde oraya koyuyor.

4 BİN BAŞVURU

Bugün mülakatları başlayan ve toplamda 30 sürücünün alınacağı iş için 4 bin kişini başvurduğu öğrenildi. Sabah saatlerinden itibaren Kayyum yönetimindeki Batman Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü önünde toplanan binlerce işsiz yurttaş umutla beklemeye başladı. İsmi okunanlar mülakata alınırken, çok sayıda kişi ise heyecanla sırasını bekledi. Yaşanan yoğun başvurulardan dolayı ana yol kenarında olan belediye binası önünde zaman zama trafik kilitlenirken neredeyse izdiham yaşandı.

2750 KİŞİNİN BAŞVURUSU KABUL EDİLMEDİ

30 kişini alınacağı işe 4 bin kişi başvuruda bulunurken, 2750 kişinin şartları uygun olmadığı gerekçesiyle mülakata alınmadı. Mülakata katılacak olanlar umut ve sabırsızlıkla açıklanacak sonucu beklerken ismi listede olmayanların ise moral çöküşü yaşadığı yüz ifadelerinde ortaya çıkıyordu.

1250 KİŞİ KATILABİLECEK

Bir hafta sürecek olan mülakata günde 250 kişinin katılacağı belirtildi. Mülakatı geçecek olanların daha sonra direksiyon sınavına tabi tutulacağı açıklandı. Direksiyon sınavında başarılı olanlar arasında çekilecek kura sonucunda 30 kişinin Batman Belediyesinde şoför olarak göreve başlayacağı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...