GAZETE SOKAK – Batman çayı üzerinde bulunan yeni köprü civarında sabah saatlerinde serinlemek için suya giren 2 kardeş yaşamını yitirdi.

Serinlemek için Batman çayına giren Serhat Şanlı (19) ve Sinan Şanlı (20) isimli kardeşler dalgalara kapılarak boğuldu. Dalgaların etkisiyle sürüklenen 2 gencin cesedi Batman çayı üzerinde bulunan köprünün ayaklarında takılı kaldı. Olay bölgesine gelen gençlerin ailesi ve yakınlarını jandarma uzaklaştırırken, AFAD ekipleri olay bölgesine ulaşmamış olması tepkilere neden oldu.

Suda boğularak yaşamını yitiren genç kardeşler Serhat ve Sinan Şanlı’nın yakınları, “6 saatten beri burada bekliyoruz. Cesetler gözlerimizin önünde hırçın dalgaların etkisiyle paramparça oldu. Jandarma müdahale etmemize izin vermiyor. Kendileri de müdahale etmiyor. En önemlisi de 6 saatten beri AFAD ekiplerini bekliyoruz. Onlar da gelmedi. Zamanında müdahale edilseydi gençlerin yaralı olarak kurtarılma ihtimali olabilirdi” dediler.

Batman Belediye Eşbaşkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz da olay yerine giderek ekiplerin bir an evvel müdahalede bulunması için girişimlerde bulundu.

Olay yerine akın eden gençlerin yakınları ve halk çaresiz bir şekilde AFAD ekiplerini bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...