GAZETE SOKAK – Görevden alınarak yerlerine kayyum atanan HDP’li büyükşehir belediye eşbaşkanlarnın görevlerine iade edilmesi amacıyla açılmak istenilen imza standı, Valilik tarafından “Merkezi yer” gerekçesiyle engellendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman İl Örgütü, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak yerlerine kayyum atanan Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye eşbaşkanlarıyla dayanışmak amacıyla 5 Ekim ile 20 Ekim tarihleri arasında devam edecek olan imza kampanyası standı açmak istedi. HDP Batman İl Örgütü, partinin il binası önü, Atatürk Parkı, Gülistan Caddesi ve Batman Park AVM önünde imza standı açmak için Batman Valiliği’ne başvuruda bulundu. Başvuruyu ret eden Valilik, stant kurulmak istenen noktaların “Merkezi yer” olmasını gerekçe olarak gösterdi.

Valiliğin yapılan başvuruyu ret eden yazılı cevabı şöyle: “Söz konusu stant açılmak istenilen yerlerde her gün vatandaşlarımızca yoğun olarak kullanılan merkezi yerlerden olması nedeni ile halkın günlük yaşamını olumsuz etkileyebileceği ve etkinliğin konusu itibariyle yasa dışı eylem ve etkinliğe dönüşebileceğinden, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve kamu düzenin sağlanması amacıyla stant açma etkinliği uygun görülmemiştir.” MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...