GAZETE SOKAK – Mevsimler birbirini geride bırakırken, yaz aylarında sıcaklığı 50 dereceyi bulan Batman’da güneş ışınlarının toprağa verdiği enerjiyi suyla bütünleşerek oluşturduğu doğal güzelliklerin ardından ortaya çıkan muhteşem manzaralar sunuyor gözlerimizin sofrasına.

Park ve bahçelerde oluşan eşsiz son bahar manzaraları bir yandan tepeden tırnağa insanın ruhunu okşarken, diğer taraftan iliklerine kadar yayılarak adeta hücre hücre kanında dolaşıp ilmik ilmik güzellikler dokurcasına bambaşka bir yolculuğa sürüklüyor..!

Batman Belediyesi, sonbahar mevsiminin farklı renkleriyle doğayı renk cümbüşüne çevirdiği son günlerde yurttaşların bu mevsimin bütün güzelliğiyle hissetmesi için 4 gün boyunca park ve bahçelerde dökülen ağaç yapraklarını temizlemedi.

Yurttaşların sonbahar mevsimini bütün renkleriyle yaşayıp hissetmesi için Temizlik İşleri Müdürlüğüne ağaçlardan düşen yaprakların süpürülmemesi için talimat veren Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, sonbahar mevsiminin son günlerini yaşayan Batman’ın, sararan yapraklarla renk cümbüşüne dönüşerek göze ve ruha hitap etmesiyle ayrı bir haz verdiğini belirtti.

Batman’ın farklı park ve bahçelerinde kartpostallık görüntü oluşturan sararıp düşen ağaç yapraklarını toplamama kararı alan Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü, 1 Aralık pazar günü rutin temizlik çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...