GAZETE SOKAK – Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Torgut, kentte çalışmalarını sürdüren bazı sanatçılarla bir araya gelerek, üniversite ile şehir merkezi arasında sanat aracılığıyla bağ oluşturmak istediklerini söyledi.

AMAÇ, BATMAN’I TANITMAK

Prof. Dr. Hasan Torgut‘un merkez kampüste yaptığı toplantıya; geleneksel el sanatları, resim, heykel tıraş, maket ve fotoğraf alanında çalışmalar yapan Batmanlı bazı sanatçılar katıldı.

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Torgut, amaçlarının kent ile üniversite arasında sanat aracılığıyla iletişim sağlayıp, Batman’ın tanıtımına katkı sağlamak olduğunu belirtti.

SANATÇILAR: BATMAN İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ

Toplantıya katılan sanatçılar ise yaşadıkları kentin geleceğinin, doğmamış bebeklerini geleceğini ilgilendirdiğini ifade ederek, üniversitenin de katkılarıyla Batman’ın tanıtımı için ellerinden gelen bütün çabayı göstereceklerinin altını çizdi.

VALİ HULUSİ ŞAHİN ZİYARET EDİLECEK

Toplantıda; Prof. Dr. Torgut, önümüzdeki günlerde sanatçılarla birlikte Batman valisi Hulusi Şahin’i ziyaret edip danışacaklarını, görüşme sonucunda çalışmaları daha da hızlandıracaklarını aktardı.

ÇALIŞMALARA HER SANATÇI KATILABİLECEK

Üniversite ile kent merkezi arasında başlayacak olan sanatsal faaliyetlere her sanatçının katılabileceğini hatırlatan Prof. Dr. Torgut, “Önceliğimiz sanatçılarımızla bir araya gelmekti. Bugün bazı sanatçılarımızla sohbet edip tanıştık. Toplantımız çok verimli geçti. Bundan sonraki adımımız, sayın valimizi ziyaret ederek yol haritamızı anlatmaktır. Projemizi sayın rektörümüzle de paylaştıktan sonra Batı Raman kampüsümüzde bir sergi yapacağız. Bundan sonraki hedeflerimizden bir tanesi de il dışında yapacağımız sanatsal faaliyetlerle kentimizi ve üniversitemizi daha iyi tanıtmaktı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...