GAZETE SOKAK – Batman Belediyesi, Yapı Kontrol Müdürlüğü 2019 yılı faaliyetlerini kamuoyuyla paylaştı.

Sahada mimari proje uygunluğunu denetleyen Belediye Yapı Kontrol Müdürlüğü, yapıların uygunluk derecesi, seviye belirleme, tespit tutanağı, yapı denetim sisteminden seviye onayı, yapı kullanma izin belgesi, fesih namelerde yapıyı yerinde inceleme, yapı denetim sisteminden fesih, onay ve seviye işlemlerini titizlikle sürdürüyor.

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile müşterek çalışan Yapı Kontrol Müdürlüğü, yapıların ruhsat, seviye tespit tutanağı, fotoğraf, yapı tatil zaptı, iş yeri teslim tutanağını düzenleyerek vatandaşların resmi evraklarını hazır hale getiriyor.

Dönem içerisinde 15 yapı kullanma izni düzenleyen müdürlük, 13 yıkım ruhsatı, 190 para cezası tahakkuku, 220 yıkım kararı encümen tebliği, 93 icra dosyası hazırlayarak mali hizmetler müdürlüğüne gönderdi.

Yapı Denetim birimince; 264 seviye tespit edilirken, 15 yapı kullanma izni, 45 kat irtifakı, 102 iş yeri teslimi, 320 yapı denetim sistemi onayı, 180 hak ediş düzenlendi. Yapı Denetim Ruhsatlı Kaçak birimi tarafından da 13 yıkım ruhsatı, 153 yıkım ve para encümen kararı, 155 mahkeme yazısı, 77 yıkım izni, 88 yıkım raporu düzenlenerek 153 dosya ise hukuk müdürlüğüne gönderildi.

Kaçak Birimi tarafından da 170 para encümen kararı, 168 yıkım için belediye encümen kararı düzenlendi. Bu arada 276 mahkeme yazısı ile 150 dosya hukuksal işlemler için hukuk müdürlüğüne gönderimi sağlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...