GAZETE SOKAK – Batman Belediyesi, belediye şehir içi otobüsü şoförlerini, karşılaştıkları ve maruz kaldıkları olumsuz durumların üstesinden gelebilmeleri için ‘Öfke ve Öfke Kontrolü’ başlıklı eğitim seminerine aldı.

Batman Belediyesi, ulaşım hizmeti veren belediye otobüsü şoförlerine, ulaşım esnasında yolcularla ya da trafikte başka sürücülerle yaşadıkları ve yaşayabilecekleri olası tatsızlıklara karşı, ortaya çıkan durumun istenmeyen başka boyutlara varmaması için yapılabilecekler konusunda bir seminer verdi.

Belediye Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli Psikolog Halime Demir tarafından verilen ‘Öfke ve Öfke Kontrolü’ adlı seminer 4 gün boyunca devam edecek. Belediye Konferans salonunda bu gün ilki gerçekleştirilen seminere toplam 150 Belediye otobüs şoförünün katılacağı açıklandı.

Şoförlüğün yoğun stres altında çalışılan meslek gruplarından biri olması nedeniyle düzenlenen seminerde stresin olumsuz etkilerini kontrol altında tutmaya yardımcı olacak teknikler anlatılıyor. Şoförlerin başlarından geçen olayları da anlattıkları seminerde, stres ve öfke nedenlerini ortadan kaldırmak veya kontrol altına almak, stresin ve öfkenin etkilerini yok etmek, bireyleri karşılaşabilecekleri öfke ve streslere karşı daha güçlü kılacak teknikleri geliştirme yöntemi ve gereksinimi üzerinde duruluyor.

Amaçlarının vatandaşlara rahat bir ulaşım olanağı sağlarken hizmet yürütücüsü şoförlerin de sorun ve sıkıntılarını algılayıp çözüm bulmaya yardımcı olmak olduğunu belirten Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz; “bu amaçla personelin eğitimine önem veriyoruz. Kent trafiğinde ortaya çıkan sıkıntılarla baş edebilmek için öfkeyi iyi kontrol etmek gerekiyor. Bu nedenle çalışma arkadaşlarımıza bu konuda eğitim vermenin yararlı olduğunu düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...