GAZETE SOKAK – Belediye İtfaiye Müdürlüğü Haziran 2019 ayına ait aylık çalışmalarını kamuoyuyla paylaştı.

Haziran ayı içerisinde merkeze bağlı yerlerde vuku bulan 68’ı anız olmak üzere toplamda 176 yangına müdahale eden ekiplerimiz, zarar ve ziyanın büyümesini önledi.

Yangın ihtimalinin artması üzerine gerekli tedbirleri alan Belediyemize bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, yangınların yanı sıra, donanımlı ve eğitimli personeliyle olası trafik kazalarına da müdahale için hazırlıklı bekliyor.

Ev ve araç içinde mahsur kalanlara yardımcı olan itfaiye ekipleri, kimi vatandaş ve kurumlara temiz içme suyu temini sağlarken, resmi kurum ve kuruluşlarda yangın tedbirlerinin alınmasına yardım ve desteklerde bulunuyor.

Son bir ay içerisinde; evinde ve araç içinde mahsur kalan 53 vatandaşın kurtarılmasını sağlayan Belediye İtfaiye ekipleri, iş yeri açmak üzere müracaat eden 28 esnafın iş yerlerini kontrol edip, yangın önleme tedbirlerinin alınmasını sağladı. Mahsur kalan kedi, köpek ve yılan gibi hayvanlar için 44 kez kurtarma operasyonu gerçekleştiren İtfaiye ekipleri, meydana gelen 9 trafik kazasına anında müdahale ederek can ve mal kaybının minimum düzeye inmesi için büyük çaba sarf etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...