Ramazan Bayramı’nız Kutlu Olsun

GAZETE SOKAK – “Bu bayramın özgürlük, eşitlik, kardeşlik, hoşgörü, barış ve demokrasiye köprü olmasını diliyoruz”

Bayramları anlamlı kılan, kin ve düşmanlıkların unutulması, herkesin birbirine elini uzatması, farklı kültürlerin ve kimliklerin birbiriyle kucaklaşmasıdır.

Bayramlar, barış ve birleştiriciliğin toplumsal yaşamın bütün alanlarına taşınması, eşitlik içinde bir arada yaşamın güçlendirilmesi açısından son derece önemlidir. Bugüne kadar bütün bayramları halklara barış ve kardeşlik getirmesi umuduyla karşıladık. Bu umudumuz halen devam etmektedir.

Maalesef bölgemizde, Ortadoğu halklarının yaşadıkları acılar nedeniyle bu bayramı da hüzünle karşılıyoruz. Her gün mazlum insanların katledilmesi karşısında insanlık vicdanının sessiz ve duyarsız kalması mümkün değildir. Yaşananlar halkların ortak geleceğine zarar veriyor. Temennimiz bu katliam ve savaşların bir an önce son bulması, Ortadoğu ve dünyada barışın ve huzurun gerçekleşmesidir.

Ramazan Bayramı vesilesiyle bütün dünyaya barış ve kardeşlik mesajımızı bir kez daha yineliyoruz.

Demokrasi, eşitlik ve barış mücadelesini her zamankinden daha fazla büyütmemiz gerektiği bilinciyle, Batmanlı hemşehrilerimizin, halklarımızın ve İslam Âleminin Ramazan Bayramını kutluyoruz. Bu bayramın özgürlük, eşitlik, kardeşlik, hoşgörü, barış ve demokrasiye köprü olmasını diliyoruz.

Songül Korkmaz – Dr. Mehmet Demir – Batman Belediyesi Eş Başkanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...