GAZETE SOKAK – Ceylanpınar’da HDP Meclis üyesi Dilan Ablay’ın evine yapılan polis baskınında evde bulunan kutsal kitapların yerlere atılmasına ilişkin görüntüleri paylaştığı için Süleyman Soylu ve Urfa Valiliği tarafından hedef gösterilen HDP Milletvekili Ayşe Sürücü, mizanseni yaratının Süleyman Soylu’nun kendisi olduğunu belirtti. Ortaya çıkan görüntüler de Soylu’yu yalanlıyor.

Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde HDP’li Belediye Meclis Üyesi Dilan Ablay’ın ailesi ile birlikte yaşadığı Mehmet Akif Ersoy mahallesindeki eve polislerce yapılan baskında evde bulunan kutsal kitapların yerlere atıldığına dair HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü’nün kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Urfa Valiliği kutsal kitapların yerlere atıldığını yalanlamış HDP’li Sürücü’yü suçlamıştı.

BAHÇE DUVARI YIKILMIŞ AĞAÇLAR KÖKÜNDEN SÖKÜLMÜŞ

Baskın yapılan evde polisin evi terk etmesinden hemen sonra eve giren hane halkı tarafından çekilen görüntüler, Soylu ve Urfa Valiliğini yalanlıyor. Görüntülerde evin bahçe duvarı iş makineleri ile yıkıldıktan sonra evin bahçesinde bulunan meyve ağaçlarının tümü yerinden söküldüğü görülüyor. Bahçe duvarının üzerinde bulunan üzüm asmaları ve sarmaşıkların tümünün polisler tarafından kesildiği, ağaçların olduğu gibi yerde bırakıldığı görülüyor. Kazılan çukur olduğu gibi bırakılırken arama esnasında bir yavru kedinin de iş makinelerinin altında kalarak ezildiği görüntülere yansıyor.

KUTSAL KİTAPLAR YERLERDE

Evin içinde ise dağıtılmadık tek bir odanın bırakılmadığı görülürken, çocuk oyuncakları dahil evde bir çok eşyaya zarar verildiği görülüyor. Evin salon kısmında bir sehpanın kırıldığı, kitaplıkta bulunan tüm kitapların yerlere atıldığı görülürken, Kur’an-ı Kerim ve tefsir kitaplarının yerlere atıldığı, bazılarının ise yırtıldığı görülüyor. Kutsal kitapların yanı sıra Hazreti Ali tablosuna da zarar verildiği görülüyor.

‘MİZANSENİ YARATAN SOYLU’NUN KENDİSİ’

Konuya ilişkin telefonla ulaştığımız HDP Milletvekili Ayşe Sürücü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun HDP’yi karalamak adına yalan söylediğini ifade etti. Urfa’da son zamanlarda polisin işlediği suçların teşhir olduğunu söyleyen Sürücü, “Bundan rahatsız olanlar bizi hedef gösteriyor” dedi. Soylu’nun kendilerini yalanlamak adına polisin çektiği birkaç dakikalık videoyu paylaştığını ancak fotoğrafın bütününe bakıldığında ortada “polis terörünün” olduğunun net bir şekilde görüleceğini ifade etti. Mizanseni yaratanın kendileri değil Süleyman Soylu’nun olduğunu dile getiren Sürücü, “Bunların ne kutsalı ne de ahlakı var her şeyden yoksun bir şekilde her kese saldırıyorlar” dedi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...