GAZETE SOKAK – TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş, basın meslek örgütlerinin sahada çalışan gazetecilere “basın kartı” vermeye hazırlandığını söyledi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı ve TGS yönetimi Diyarbakır’daki gazetecilerle “Danışma ve Sohbet” toplantısında bir araya geldi. TGS Diyarbakır Temsilciliği’nde yapılan toplantıda gazeteciler, yaşadıkları sorunları ve bu sorunların aşılması noktasında mesleki dayanışmanın önemine dikkat çekti.

Gazetecilerin beklentilerine ilişkin konuşan TGS Genel Başkanı Durmuş, mesleki dayanışmayı artırmak için kente daha sık geleceklerini belirtti.

‘BASIN KARTI VERECEĞİZ’

Durmuş, gazetecilere sarı basın kartının verilmemesi ya da kartlarının iptal edilmesi nedeniyle mesleki çalışmaları tartışmalı hale getirilen soruna da değindi. Durmuş, basın meslek örgütlerinin “basın kartı” verme çalışması yürüttüğünü dile getirdi. Basın meslek örgütlerinde bu yönde bir fikir birliği oluştuğunu vurgulayan Durmuş, önümüzdeki dönemde sahada çalışan gazetecilere çıkaracakları basın kartını vereceklerini söyledi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...