GAZETE SOKAK – HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, haftalık telefon görüşmesine ilişkin paylaştığı videoda koronavirüse dikkat çekerek, “Hayati bir riskten söz ediyoruz. Selahattin de bu durumun farkında ama hepimizden daha moralli” dedi.

Tekirdağ Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, haftalık telefon görüşmesi ardından sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Görüşmenin içeriğine dair konuşan Başak Demirtaş, Türkiye’de hızla yayılan ve cezaevlerine de sıçrayan koronavirüse dikkat çekti.

Demirtaş, şunları belirtti:

“Selahattin ile değerli yoldaşı Abdullah Zeydan ve tıpkı Figen Yüksekdağ gibi Gültan Kışanak gibi koronaya karşı savunmasız olabilirler. Ama her konuşmamızda bir kez daha fark ediyorum ki bizden daha moralliler. Selahattin ve yol arkadaşları sadece ve sadece barışı savundukları için siyasi düşünceleri nedeniyle cezaevindeler. İlk günden bu güne her türlü haksızlığa uğradılar, öyle görülüyor ki uğramaya devam edecekler. Bütün bu yaklaşımlara rağmen bir kez bile boyun eğmediler. Ölüm riski karşısında bile direnmeye devam ediyorlar. Birilerine şaka gibi gelebilir ‘aman canım ne olacak ki zaten cezaevinde izole durumdalar’ diyebilirler. Ciddi bir risk var, hayati bir riskten söz ediyoruz. Selahattin de bu durumun farkında ama dediğim gibi hepimizden daha moralli. Her seferinde bizi daha dikkatli olmamız konusunda uyarıyor. Tüm dostlar selamlarını iletiyor.” MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...