GAZETE SOKAK – 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala HDP’li Eşbaşkan Adayları çalışmalarını hızlandırarak devam ediyor.

İLK NEWROZ ATEŞİNİ YAKTILAR

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Belediye Eşbaşkan Adayları Dr. Mehmet Demir kent merkezinde çalışmalarını sürdürürken, kadın Eşbaşkan Adayı Songül Korkmaz ise Balpınar beldesinde ‘Kadın Buluşması’na katılarak bu yılki ilk Newroz ateşini yaktı.

EŞBAŞKAN ADAYI KORKMAZ HALAYLARLA KARŞILANDI

HDP Batman Milletvekili Feleknaz Uca, HDP Batman Kadın Meclisi aktivistleri ve partili kadınlarla birlikte Balpınar’daki ‘Kadın Buluşması’na katılan HDP Batman Belediye Eşbaşkan Adayı Korkmaz, belde girişinde halaylarla karşılandı. Kadınların yoğun katılım sağladığı buluşmaya çocukların da yer alması dikkatlerden kaçmadı.
Balpınar beldesinde yakılan Newroz ateşinin ardından kadınlar Eşbaşkan Adayı Korkmaz ile birlikte zılgıt atarak halay çekti.

“GÜNÜMÜZDE MODERN DEHAQ’LAR VAR”

HDP Eşbaşkan Adayı Korkmaz, toplumsal özgürlüğün kadınların emeği ve çabasıyla gerçekleşeceğini belirterek, “Devrimci Kawa, zülümkar Dehaq’a karşı gösterdiği direnişle Newroz ile birlikte özgürlüğün sembolü oldu. Günümüzde de Dehaq’lar var. Bu temelde yaşamın bütün alanlarında olduğu gibi; kadınların, esaret altındaki toplumların kurtuluşu için gösterecekleri direnişle modern Dehaq’lara cevap olacağından ümitliyiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...