Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Soylu’nun yargıya yönelik eleştirilerinin ardından “Beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz” açıklamalarında bulundu.

GAZETE SOKAK – Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara Hakimevi’nde düzenlenen “5. Yılında İstinaf Mahkemeleri Değerlendirme Toplantısı”nda konuştu. Yaptığı konuşmasında sosyal medya üzerinden kendisine yönelik yapılan çağrılara değinen Gül, “Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar, kurallar, usuller işler; hukuk işler. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz” ifadelerini kullandı.

Kimsenin adalet bakanından bu işleyişe müdahale etmesini bekleyemeyeceğini söyleyen Gül, “Adalet Bakanının cübbesi yoktur, görevim süresince o cübbeyi giymedim ve kimse kusura bakmasın asla da giymeyeceğim” diye konuştu.

Gül’ün bu açıklamalarının, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Twitter’da kendisine hakaret ettiği iddia edilen kişinin adli kontrolle serbest bırakılmasını eleştiren sözleri sonrasında gelmesi dikkat ekti.

Soylu, dün şu paylaşımda bulunmuştu:

“45 gündür anam hastanede
Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest
Ne yapmalıyım
Bakan olsam ne yazar
Millet, devlet işleriyle boğuşurken
anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder
Tweetimle yeniden alınırsa da provakasyon sayacağım” MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...