KHK ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği’nin (ÇHD) başkanı avukat Selçuk Kozağaçlı ‘terör’ suçlamalarından 11 yıl üç ay hapis cezasına çarptırıldı.

GAZETE SOKAK – Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Halkın Hukuk Bürosu (HHB) üyesi 6’sı tutuklu 20 avukatın ‘terör örgütü yöneticiliği’ ve ‘terör örgütü üyeliği’ suçlamalarıyla yargılandığı davada mahkeme kararını açıkladı.

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumu karşısındaki binada yapılan duruşmaya, tutuklu sanıklar ve avukatları katılmadı. Duruşmada, iki tutuksuz sanık hazır bulundu.Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık avukat Barkın Timtik’i, ‘örgüt kurmak ve yönetmek’ suçundan 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.

Tutuklu sanık Selçuk Kozağaçlı’yı ‘silahlı terör örgütü üyesi olmak’ suçundan 11 yıl 3 ay hapisle cezalandıran mahkeme, sanığın tutukluluk halinin de devamına karar verdi.

Mahkeme heyeti, 6 sanığı ‘örgüte üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçundan 3 yıl 1 ay 15 günden 3 yıl 9 aya kadar hapis cezasına mahkum ederken 10 sanığa da ‘silahlı terör örgütü üyesi olmak’ suçundan çeşitli hapis cezası verdi.

Mahkeme, firari iki sanığın dosyasını da ayırdı. – İZNEWS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...