GAZETE SOKAK – HDP’li belediyelere kayyım atanmasına tepki gösteren PES Başkanı Sergei Stanishev, “Yalnız değilsiniz, dünyadaki tüm demokratlar bu adaletsizliği görüyor” dedi.

Avrupa’daki tüm sosyal demokrat ve sosyalist partilerin çatı partisi olan Avrupa Sosyalistler Partisi (PES) Başkanı Sergei Stanishev, HDP’li belediyelere kayyım atanmasına dair açıklama yaptı. Stanishev, kayyım politikasıyla Erdoğan’ın iktidarı elinde tutmak için her yolu denediğini, demokrasiyi inkar ederek, hukukun ihlal edildiğini belirtti.

‘YALNIZ DEĞİLSİNİZ’

Stanishev, kayyım politikasını “saldırı” olarak niteleyerek, şunları kaydetti: “Demokratik olarak seçilmiş muhalif belediye başkanlarının görevden alınması da dahil olmak üzere iktidarı elinde tutmak için her yöntemi kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın demokrasiye yönelik bir başka saldırısına daha şahit oluyoruz. Bu demokrasi inkarı ve hukukun üstünlüğünün ihlalini en sert biçimde kınıyoruz. PES, Erdoğan rejimi tarafından tutulan tüm belediye başkanları ve HDP milletvekilleri ile dayanışma içerisindedir. Yalnız değilsiniz, dünyadaki tüm demokratlar bu adaletsizliği görüyor. Avrupa’nın ilerici siyasi ailesi sizinle birlikte ve bizler haklarınız ve demokrasiye saygı gösterilmesi için mücadele ediyoruz.” MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...