Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Eşbaşkanları Kulpu ve Ablay Anneler Günü’nü kutladı.

HDP Batman İl Eşbaşkanları Ömer Kulpu ve Fatma Ablay yayınladıkları mesajla Anneler Günü’nü kutlayarak barış ve özgürlük dileklerinde bulundu.

Kulpu ve Ablay mesajında şöyle dedi:

“Fedakârlığın, sevginin ve hayat boyu yaşadığı tüm acılara rağmen yüreğinde şefkat ve hoşgörüyü eksik etmeyen, tüm yaşamımız boyunca bizlere barışın hakim olduğu, özgür bir dünya bırakmak için çabalayan ve bu uğurda en ağır bedelleri ödeyen, hangi şartlarda olursa olsun bizleri asla yalnız bırakmayan Cumartesi Anneleri’ni, Barış Anneleri’ni ve barış, eşitlik, özgürlük, demokrasi mücadelesinde çocuklarını yitirmiş ve
çocuklarının hesabını ve akıbetini sormak için mücadele eden dünyadaki tüm annelerin ellerinden öpüyor ve onların, özgür bir geleceğe, yaşamaya, yaşatmaya ve en önemlisi de onurlu bir barışa dair olan tüm talepleri talebimizdir.

‘MÜCADELEYE DEVAM’

Bu duygu ve inançla gelecek kuşaklara özgür ve demokratik bir geleceği miras bırakmak için HDP olarak alanlarda mücadele etmeye devam edeceğiz.

‘ACI VE GÖZYAŞI’

Acının ve gözyaşının son bulduğu nice anneler gününe vesile olması dileğiyle tüm kadınların anneler gününü kutluyoruz..”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...