GAZETE SOKAK – Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren’in kılavuz lokomotif ile çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitirenlerin sayısı 7’ye çıkarken, 3’ü ağır olmak üzere 46 kişi yaralandı.

Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) Yenimahalle ilçesinde kılavuz lokomotif ile çarpıştı. Ankara Valiliği; şimdiye kadar 7 kişinin yaşamını yitirdiğini; 3’ü ağır en az 46 kişinin de yaralandığını açıkladı.

VALİLİK: 7 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ

Ankara Valiliği, kazaya dair şu ifadelere yer verdi: “Ankara’da sabah saatlerinde Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Trenin, Marşandiz istasyonuna girişi esnasında raylarda bulunan kılavuz tren ile çarpışması sonucu meydana gelen kaza ile ilgili olarak yürütülen çalışmalarda yapılan son tespitlere göre 1’i makinist 7 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3’ü ağır olmak üzere 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız ilimizdeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Kaza yerinde arama kurtarma çalışmaları devam etmekte olup gelişmelerden kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir.”

Kaza yapan YHT’de 206 yolcunun bulunduğu öğrenildi. Kazada yaralananlar, ambulanslarla Onkoloji Hastanesi, Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi, Numune Hastanesi, Hacettepe Hastanesi ve Yenimahalle Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Olay yerindeki sağlık ve yardım ekipleri, enkaza dönen vagonların içinde ve altında yaralı veya yaşamını yitiren kişilerin olup olmadığı yönündeki araştırmalarını sürdürüyor.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kazayla ilgili bir soruşturma başlattı. Olay yerinde 3 Cumhuriyet savcısı kazanın nedeniyle ilgili araştırma yapmaya başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan da kazanın olduğu alanda inceleme yapmaya başladı. Yetkililerden kazayla ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...