GAZETE SOKAK – TFF’ye yarın mesai bitimine kadar ödeme yapamadıkları durumda oyuncuların lisanslarını alamayacaklarını belirten Amedspor Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, Diyarbakır sivil toplum örgütleri, spor sevdalıları ve iş dünyasına duyarlılık çağrısı yaptı.

Amedspor Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, yeni sezon öncesi kulübün yaşadığı ekonomik sorunlara ilişkin Talaytepe’deki Amedspor Şehmuz Özer Tesisleri’nde basın açıklaması yaptı. Oyuncuların alacaklarını, 31 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar ödememeleri durumunda Türkiye Futbol Federasyonu’ndan lisanslarını alamayacaklarını belirten Edemen, Diyarbakırlıları duyarlı olmaya çağırdı.

‘PARA ÖDENMEZSE TRANSFER YASAĞI GELECEK’

Cumartesi günü Samsunsporla maç yapacaklarını ancak karşı rakibin maddi anlamda Amedspor’dan üstün olduğunu söyleyen Edemen, şunları söyledi: “Samsunspor’a konuk olacağız. Samsunspor büyük transferler yapan, büyük para harcayan bir takım. Son ana kadar Amedspor ciddi bir mücadele yürüttü. Öyle bir duruma geldik, sporcuları motive edemiyoruz. Şu an takımın TFF’ye 800 bin TL’ye yakın bir borcu var. Eğer bu ödenmezse transfer yasağı gelecek” dedi.

‘FUTBOLCULARIN LİSANSLARI ÇIKMAYACAK’

Kentin bu anlamda takımına duyarsız kalmamasını isteyen Edemen, takımı daha iyi bir yere taşımak için büyük mücadele verdiklerini dile getirdi. Yarın mesai saati bitimine kadar verilmesi gereken ücreti ödemedikleri taktirde futbolcuların lisanlarının çıkmayacağını ve Amedspor’un Samsunsporla oynama konusunda ciddi sıkıntılar yaşayacağını belirten Edemen, “Belki maça çıkamayacak, belki eksi 3 puanla lige başlayacak” ifadesinde bulundu.

DUYARLILIK ÇAĞRISI

Bazı oyuncularının geçen haftalardan kalan ücretlerini alamadıklarından dolayı maça çıkamayacaklarını söyleyen Edemen, “Sadece yönetime yüklenmekle bu işler yürümüyor. Umarım bu eylem şekli insanları harekete geçirir. Başta Diyarbakır içinde bulunan sivil toplum örgütlerine, spor sevdalılarına, iş dünyasını bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

‘BELEDİYEDEN TEK KURUŞ DESTEK YOK’

Takımın hiç kimseden destek almadığına değinen Edemen, şunları kaydetti: “Başka kentlerde sıkıntılar olduğu zaman belediyeler ve valilik ile beraber hareket ediliyor. Amedspor en borçsuz kulüplerden bir tanesidir. Bunu yaparken de hiç kimseden ciddi anlamda bir destek görmemiştir. Birçok kulüp belediyenin desteğini alarak ayakta kalıyor. Amedspor kayyumların gelmesiyle birlikte hiçbir şekilde belediyelerden destek almadı. Bununla birlikte farklı yaptırımlar, farklı cezalarla, insanların Amedspor’dan uzak durması ekonomik anlamda hep geriye gitmemize neden oldu.”

‘KAYYUM BELEDİYECİLİK YAPIYORSA…’

Daha önce belediye ile konuştuklarını ve takımın adının değiştirildiği takdirde yardım edilebileceğinin kendilerine söylenildiğini ifade eden Ataman, “Eğer kayyum burada belediyecilik yaptığını düşünüyorsa destek vermek zorundadır. Halkın takımıdır, burası da halkın belediyesidir ve takıma destek vermek zorundadır” dedi.

‘ANTRENMANA ÇIKAMAYCAKLAR’

Amedspor Teknik Direktörü Sertaç Küçükbayrak ise, sporcuların ödemesi yapılmadığı için maça çıkamayacaklarını açıklayarak, “Sporcu arkadaşlarımız bugün antrenmana katılmayacak. Alacaklarına dönük ekonomik sorunlar yaşıyorlar. İki aydır arkadaşlarımız bu konuda ciddi çalışma yürütüyor. Son dönemlerde yaşanan ciddi ekonomik sıkıntılardan dolayı antrenmana çıkmayacaklar” diye ifade etti. (MEZOPOTAMYA AJANS)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...