Suruç’ta 5 kişinin hayatını kaybettiği saldırı için “Suruç olayı yeni bir Roboski’dir” diyen, AKP Urfa Milletvekili aday adayı Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu, bir açıklama daha yaparak “Bölgeden aldığım bilgilerle, resmi bilgiler arasında çelişkiler gördüm” ifadelerini kullandı.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran’da AKP’li aday İbrahim Halil Yıldız’ın korumalarının esnafa saldırısıyla başlayan ve 5 kişinin ölümüyle sonuçlanman olaylarla ilgili “Suruç olayı yeni bir Roboski’dir” diyen, AKP Urfa Milletvekili aday adayı Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu’ndan yeni bir açıklama geldi.

Rusya’nın Sesi FM’de Yavuz Oğhan’ın programında konuşan Şeyhanlıoğlu, olayın ardından bölgedeki kaynaklarından bilgi aldığını söyleyerek, “Bölgede, benim birinci elden almış olduğum bilgiler, resmi bilgilerle karşılaştırdığım zaman aralarında ciddi çelişkiler gördüm. O feryatların Kürtçe manalarını biliyorum, anadilimdir, beni çok çok üzdü. Resmi kaynaklarda üst düzeydeki arkadaşlara bu mahiyette, ‘Resmi bilgilerde sıkıntı olduğunu düşünüyorum’ diye, bu manada WhatsApp’tan yazdığım 5-6 maddelik bir şey var” dedi.

‘KAMUOYUNUN BİLMESİ GEREKEN BAŞKA BİLGİLER VAR’

Kamuoyuna yansımayan iddialar olduğunu belirten Şeyhanlıoğlu, “Çok net olarak söyledim, benim aldığım bilgilere göre, olay yeri kameralarından tutun, bilinmeyen, resmiyetin dışında olan ve kamuoyunun bilmesi gereken başka bilgiler var, iddialar var. Ben bunun araştırılmasını ve seçimlerden önce halka sunulmasını, bir AK Parti’li olarak, devletimin de, Cumhurbaşkanımızın da daha iyi bir yere gelmesi açısından, kendisi yanlış bilgilendirilmiş olabilir, yanıltılmış olabilir, bu anlamda bir de bu boyutuyla bakması konusunda, kendisine ulaştırabildiğim kadar bilgi ulaştırmaya çalıştım.” ifadelerini kullandı.

‘VALİLİĞİN ‘PKK SALDIRISI DEĞİL’ AÇIKLAMASI HALK TARAFINDAN DUYULMADI’

Şeyhanoğlu, olayla ilgili valilik açıklamasının da altını çizerek şöyle konuştu: “Medya amacıyla hazırladığım bir metin değil, 5-6 maddelik bir şey. Fakat beni hem sevindiren hem de üzen şeyler oldu. Sevindiren boyutu, hiç tahmin edemediğim kadar, milyonlarca diyebileceğimiz tık almış, yayınlanmış belli ki burada bir bilgi açığı var.

Mesela Vali Bey, ‘PKK’yla alakalı siyasi bir olay değildir’ dedi. Bu önemli bir şey. Şanlıurfa Valiliği, bu olay siyasi olay olarak görülmüyor, bir PKK’lının AK Parti milletvekiline saldırısı olmadığı konusunda açıklaması oldu. Bu bile güme gitti, halk tarafından duyulmadı.” (Mezopotamya Ajansı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...