GAZETE SOKAK – AKP eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, yeni parti kurma hazırlığındaki eski AKP’lileri tehdit eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “Demokrasilerde fikir söylemek ihanet değildir. Demek ki yeni kurulacak, kurulacağı söylenen partilerle ilgili ciddi çekinceleri var demek ki, bu kadar gündeme getiriyor” sözleriyle yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, bugün katıldığı partisinin İl Başkanları Toplantısı’nda yeni parti kurma hazırlığındaki eski AKP’lilere yönelik “Birileri parti kuruyormuş hiç bunları kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içerisinde olanlar bu işin bedelini de ağır öderler” ifadelerini kullandı.

Tarafsız Haber Ajansı’nda yer alan habere göre; Erdoğan’ın bu sözlerine yeni parti kurma çalışmalarında Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket ettiği belirtilen AKP eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’dan yanıt geldi.

Selçuk Özdağ, Erdoğan’ın sarf ettiği sözler için “Bunlar doğru ifadeler değil. Türkiye hukuk devletidir. Türkiye hukukla adaletle yönetilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu tür dillerden vazgeçmesi gerekiyor. Bu dil uygun bir değil. Bu dil Mevlana dili değil, Yunus dili değil. Bu toprakları biz dille fethettik. Bu dil daha çok kutuplaşma dili, kamplaşma dili, daha çok çatışma dili” dedi.

“Endişe etmeye gerek yok, bizi hedef göstermeye gerek yok, bizi de kafasına takmasına gerek yok” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü:

‘KENDİSİ PARTİ KURARKEN NASIL DEMOKRATİK HAKKINI KULLANDIYSA…’

Parti kurmak niye ihanet olsun ki. Kendisi parti kurarken nasıl demokratik hakkını kullandıysa, bugün kurarlar kurmazlar bilmiyorum, Ali Bey kurar mı veya bir başkası kurar mı, Abdullah Bey, Ahmet Bey kurar mı, onları bilmiyorum. Onların ağzından duymak lazım. Ama parti kurmak ne zamandan beri suç olmuş ve ihanet, hainlik olmuş ki. Ne zamandan beri suç olmuş ki parti kurmak.

Demokrasilerde fikir söylemek ihanet değildir. Demek ki yeni kurulacak, kurulacağı söylenen partilerle ilgili ciddi çekinceleri var demek ki, ciddi çekinceleri var ki bu kadar gündeme getiriyor.” MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...