GAZETE SOKAK – AKP’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Havalimanı’nda CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nu bekleyen bir grup tarafından protesto edildi. Protestoculardan bir kişi “Akılı ol Soylu” diye bağırması üzerine dönen Soylu, “Terbiyesizlik yapma” diye çıkıştı.

AKP’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak’ta askerlerin bayramını kutladıktan sonra Trabzon’a geçti. Trabzon Havalimanı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nu bekleyen bir grup Soylu’yu, “Her şey çok güzel olacak” sloganlarıyla protesto etti.

Davul zurna eşliğinde İmamoğlu’nun bekleyen grubun içerisinde bir kişi, Soylu’ya, “Akıllı ol Soylu” diye bağırdı. Soylu da bu sözler üzerine kendisini protesto eden kişiye “Terbiyesizlik yapma” diye çıkıştı.

SOYLU: BEN AKILLIYIM

Protestonun ardından açıklama yapan Soylu, şunları söyledi:

“Havalimanında indim. 20-25 kişi beni orada karşıladılar. Oradan buraya gelmek üzere hareket etmek üzereydik. CHP adayını bekleyen ekip orada bekliyor. Adım attığımda oradan bir söz geldi. ‘Akıllı ol’ Süleyman Soylu diye. Ben buraya Selahattin Demirtaş’ın kucağından gelmedim. Ben akıllıyım. Allah şahit size hiçbir yanlışımız olmadı. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradeden hiçbir zaman geri adım atmadık. Üzüldüğümü söylemek istiyorum.” MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...