GAZETE SOKAK – Gezi davasına ilişkin aralarında aralarında Osman Kavala’nın da bulunduğu 16 kişinin “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” suçlamasıyla yargılandıkları davanın 4. celsesi görüldü.

Mahkeme heyeti Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Osman Kavala hakkında verdiği hak ihlali kararına rağmen Kavala’nın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Osman kavala’nın Avukatı Köksal Bayraktar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) vermiş tahliye kararına uymamayı büyük bir hata olarak değerlendirdi.

Köksal Bayraktar ” Avrupa İnsan Hakları Mahkemsinin vermiş olduğu tahliye kararı çok önemli ve geniş kapsamlı olmasına rağmen tutukluluk halinin devamına karar vermek büyük bir hata” dedi

Avrupa İnsan Hakları Mahkesinin vermiş olduğu karara itiraz yok
Osman Kavala’nın neden tahliye edilmediğine anlam veremediğini belirten Bayraktar ” Mahkeme heyeti, AİHM’in vermiş olduğu kararın kesin olmadığını söyledi. AİHM’in vermiş olduğu karara herhangi bir itiraz yok, itiraz edilmemiş bir kararın kesin olmadığı ileri sürülemez itiraz edilmiş olsaydı kabul ama itiraz yok dolayısıyla kesin bir karar var” diye konuştu. (Kaynak: İznews – Mehmet Emin Dağlı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...