GAZETE SOKAK – Yeni parti kurma hazırlığındaki Ahmet Davutoğlu’nun İstanbul Bahçelievler’de kiraladığı ofis, AKP’li Bahçelievler Belediyesi tarafından izinsiz olduğu gerekçesiyle mühürlendi. CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, “Burası mühürlendiyse Bahçelievler’de mühürlenmeyen bina kalmaz” tepki duruma gösterdi.

AKP’den istifa ederek yeni parti hazırlıklarına başlayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, kasım ayında tabelasını asmaya hazırlandığı yeni partisi için İstanbul Bahçelievler’de kiraladığı ofis mühürlendi. Yeni kurulacak partinin İstanbul il başkanlığı olması planlanan E-5 üzerindeki Kadir Has AVM’nin bulunduğu binadaki ofis, daha önce Kadir Has Üniversitesi tarafından kullanılıyordu.

Sözcü’nün haberine göre, Kasım ayında tabela asılması planlanan binada geçtiğimiz günlerde ilginç bir olay yaşandı. Binada mal sahibi tarafından başlatılan 4 katta süren tadilat ve mimari tasarım çalışmaları izinsiz olduğu gerekçesi ile 15 Ekim tarihinde AKP’li Bahçelievler Belediyesi tarafından durduruldu.

Tadilat yapılan 4 kattan birinde de Davutoğlu’nun yeni partisinin İstanbul’daki ofisi bulunuyordu. AVM ve iş merkezi olarak faaliyette olan binanın imar barışından da yararlandığı yasal olarak hiçbir engelinin bulunmadığı öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, yaşanan bu gelişme üzerine mal sahibine zarar vermemek için kira anlaşmasının iptal edildiği ve yeni ofis arayışına başlandığı öğrenildi.

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ: ACABA KİMLER BASKI KURDU?

CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, yıllardır var olan binaya bugüne kadar hiçbir müdahale yapılmazken, bir katının Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı parti için kiralanmasının ardından AKP’li Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlenmesine tepki gösterdi.

Ataman, “Bu bina mühürlendiyse Bahçelievler’de mühürlenmeyen bina kalmaz” dedi. Mühürlemenin tamamen kasıtlı bir işlem olduğuna dikkat çeken Ataman “Acaba kimler Bahçelievler Belediye Başkanı’na baskı kurdu? Kamu gücünü kullanarak bir partinin merkezi için kiralanmış bin binayı mühürlemek demokrasiyi engellemektir” diye tepki gösterdi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...